Лудогорец вдигна титлата след 3:0 срещу Локомотив Пловдив

Лудогорец вдигна титлата след класическа победа срещу Локомотив Пловдив. Разградчани надиграха с 3:0 у дома Локомотив Пловдив в среща от 34-ия кръг на Първа лига :

Отборът на Лудогорец получи за 13-ти последователен път шампионската титла на България. Разградчани победиха с 3:0 у дома Локомотив Пловдив в среща от 34-ия кръг на Първа лига, а след последния съдийски сигнал получиха и заслужената титла. Преди началото на двубоя „черно-белите“ от Пловдив направиха шампионски шпалир на домакините. Избраниците на треньора Георги Дерменджиев решиха всичко преди почивката, когато реализираха и трите си попадения. В рамките на няколко секунди Руан Крус се разписа на два пъти в 10-та  и 12-та минути, а класическото 3:0 оформи Квадво Дуа в 33-ата минута. С този успех Лудогорец прекъсна серията от две последователни поражения, които инкасира в последните дни – 2:3 от Ботев Пловдив във финала за Купата на България и 0:4 от Черно море във Варна.  Преди това в друг мач от първата шестица, Левски нанесе първо поражение на Крумовград от началото на годината. „Сините“ се наложиха като гост с 1:0 след гол в добавеното време на капитана Цунами.