Григор Димитров стартира с победа на „Ролан Гарос“

Григор Димитров стартира с победа на "Ролан Гарос"

Най-добрият български тенисист Григор Димитров се класира убедително за втория кръг на Откритото първенство на Франция – „Ролан Гарос“, втори турнир от Големия шлем за сезона

Поставеният под №10 в схемата българин победи с 6:4, 6:3, 6:4 №88 в световната ранглиста Александър Ковачевич (САЩ). Срещата продължи час и 56 минути. Димитров допусна първия пробив в мача срещу Ковачевич за 3:4, но със серия от три поредни гейма спечели първия сет с 6:4. Българинът, бивш №3 в света, поведе с 3:0 във втората част и спечели с 6:3. В третия сет Димитров поведе с 4:2, но допусна изравняване при 4:4. Григор обаче взе следващите два гейма и се класира за втория кръг на „Ролан Гарос“. Българинът участва за 14-а поредна година в основната схема, като на два пъти достига до четвърти кръг – през 2020 година и през миналия сезон. Представителката ни при дамите – Виктория Томова, предстои да започне участието си в турнир.