ЦСКА 1948 победи с 2:0 Славия и излиза срещу ЦСКА-София в бараж за Европа

ЦСКА 1948 победи Славия с 2:0 като гост и ще играе плейоф за евроучастие. Възпитаниците на треньора Валентин Илиев завършиха на седмо място в класирането в Първа лига и ще се изправят срещу ЦСКА-София на 31 май на националния стадион „Васил Левски“

ЦСКА 1948 се класира за бараж за участие в Лигата на конференциите. В мач от 36-ия кръг „червените“ победиха като гости Славия с 2:0 и завършиха на седмо място в класирането в Първа лига с 52 точки. Още в петата минута възпитаниците на Валентин Илиев стигнаха до попадение, чрез бразилеца Педриньо. Седем минути по-късно Евгений Сердюк направи двойно подаване с Неделко Пишчевич, след което прехвърли стража Светослав Вуцов, но топката се отби в напречната греда. Последва добавка на празна врата от Бирсент Карагарен. Голът беше отменен заради засада на Сердюк. В 63-та минута младежкият национал на България Никола Илиев се разписа във вратата на домакините. В решителния мач футболистите на треньора Валентин Илиев ще се изправят срещу ЦСКА на 31 май на националния стадион „Васил Левски“. Славия завършва на десето място в Първа лига с актив от 43 точки.