България с първа победа в Лигата на нациите по волейбол при жените през настоящия сезон

Женският национален отбор на България победи Република Корея и записа първи успех във волейболната Лига на нациите през настоящия сезон. Следващият двубой на националките ни е срещу САЩ на 1 юни от 04:00 ч. наше време : В петия си мач от турнира българките, водени от селекционера Лоренцо Мичели, победиха много трудно и драматично след обрат с 3:2 гейма Република Корея. В Арлингтън (САЩ) българският отбор започна в състав: Петя Баракова, Мерелин Николова, Мария Йорданова, Мирослава Паскова, Мария Кривошийска, Борислава Съйкова и либерото Жана Тодорова. В хода на срещата от пейката се появиха Мила Пашкулева, Елена Бечева, Ива Дудова и Мирела Шахпазова. Двата отбора непрекъснато сменяха водачеството. В последните минути обаче България ликува заслужено след 15:13. Над всички беше Мерелин Николова с 30 точки , която ще играе именно в Република Корея от новия сезон. Много силно се представиха капитанът Мирослава Паскова, Борислава Съйкова и Елена Бечева. За съперника Канг Сохви се отчете с 23 точки, 17 добави Лий Дахеон. Следващият двубой на България е срещу американките на 1 юни (събота) от 04.00 часа в ранните часове. По същото време на следващия ден е мачът ни срещу Сърбия