Българският отбор на сабя стана европейски шампион за жени до 23 години на първенството в Анталия

Националният отбор на България по фехтовка при жени до 23 години стана Европейски шампион на сабя на първенството в Анталия

Българският отбор на сабя в състав Йоана Илиева, Белослава Иванова, Калина Атанасова и Емма Нейкова стана европейски шампион за жени до 23 години на първенството на Стария континент в Анталия (Турция). Състезателките, водени от националния треньор Ивайло Воденов, играха със самочувствие и не оставиха съмнение, че са най-добри в Европа. В турнира участваха 10 отбора, сред които световни сили във фехтовката като Франция, Унгария и Италия, които са съответно на второ, трето и четвърто място в световната отборна ранглиста за девойки. Илиева, Иванова, Атанасова и Нейкова стартираха надпреварата от втория кръг на елиминациите, където победиха с 45:41 Германия и се класираха за полуфиналите. Там сабльорките ни надиграха  водачките в схемата от Италия с 45:44. На финала българките се наложиха над домакините от Турция и спечелиха европейската титла с една точка преднина 45:44. Европейската отборна титла за жени до 23 години на сабя идва по-малко от четири месеца, след като Емма Нейкова стана европейска шампионка за девойки. Така българската фехтовка записа нов връх в историята си.