Националният отбор на България завърши 0:0 в контролна среща с Румъния

Националните отбори на Румъния и България завършиха 0:0 в контролна среща, която се игра на стадион „Стяуа“ в Букурещ. Това беше пети мач на селекционера Илиан Илиев и четвърто равенство, като все още лъвовете не са претърпели поражение в този период

Вратарят Иван Дюлгеров имаше огромна заслуга за равенството, след като пет минути след началото на второто полувреме спаси дузпа на Денис Ман. За румънците предстои в петък контролна среща с тима на Лихтенщайн, а след това те пътуват за Германия за участие в Европейското първенство. Българите гостуват на Словения в събота в последна проверка преди началото на Лигата на Нациите през септември. В исторически план румънците имат два пъти повече победи от България в преките двубои. До сега балансът беше 18 победи за домакините, 6 равенстна и 9 за българите. Последната победа на Румъния над България обаче е от далечната 1989-а година. България можеше да спечели срещата пет минути преди края, но Мартин Минчев стреля точно в ръцете на вратаря. В 90-ата минута и Илиан Илиев можеше да вкара от фаул, но вратаря Ница отново спаси. Краен резултат Румъния – България 0:0 в контролна среща играна на стадион „Стяуа“ в Букурещ.