Мъжкият национален отбор по волейбол на България постигна втори успех в Лигата на нациите

Мъжкият национален отбор по волейбол на България постигна втори успех в Лигата на нациите. „Лъвовете“ победиха с 3:2 гейма състава на Иран в среща от група 3 на турнира, който се провежда във Фукуока (Япония)

Българският волейболен тим воден от италианския селекционер Джанлоренцо Бленджини вече има 5 точки в актива си, като запазва 14-о място във временното класиране. Съставът на Иран е на 15-а позиция без успех. Двубоят започна равностойно, но Иранците поведоха реализирайки 5 точки от блокада и спечелиха първия гейм с 25:20. Наставникът Бленджини направи промяна, като Денис Карагин започна като диагонал на разпределителя в състава ни в началото на втората част. Националите ни устояха на атаките на съперника докрай и взеха гейма с 25:22 след успешна атака на Георги Татаров. Третият гейм бе много важен, като играта вървеше точка за точка. Страхотни изяви записаха централните ни блокировачи, чиято блокада бе ключова за победата. Нашите спечели частта с 25:22, но след това съперникът ни изравни геймовете 2:2 спечелвайки с 25:20. В заключителните минути ключова роля за успеха имаше Аспарух Аспарухов, който записа два поредни аса, а България се поздрави с крайния успех с 3:2 гейма. Илия Петков изигра фанастичен мач и стана най-резултатен за българите с 20 точки. С 14 се отличи капитанът Алекс Грозданов, по 13 и 12 съответно добавиха Георги Татаров и Аспарух Аспарухов. Най-много точки – 16 за Иран записа Амин Есмаелнеджад.Следващата среща на българския тим е на 9 юни срещу Словения от 13:30 часа.