Александър Асенов с титла на 100 метра на Открития европейски шампионат по лека атлетика за хора с интелектуални затруднения в Швеция

Александър Асенов спечели титлата в спринта на 100 метра в Открития европейски шампионат по лека атлетика за хора с интелектуални затруднения в Упсала, Швеция. Спортистът на Федерация Адаптирана физическа активност – България с председател Слав Петков стигна до златото с време 13 секунди 91 стотни.

В същата дисциплина при жените Радена Ангелова остана в подножието на медалите след като завърши 4-та с време 17 секунди 43 стотни.

Боян Вандов и Виктор Караджов не успяха да стигнат до финалите в хвърлянето на копие и в бягането на 10 000 метра. В квалификацията Вандов записа 9.02 м., а Караджов – 45минути 12 секунди 53 стотни.

В дисциплината 1500 Караджов записа личен резултат – 5 минути 56 секунди 30 стотни.

В първенство участват 250 състезатели от 16 държави, които си оспорват отличията в 24 дисциплини.