Триумф: Девет медала за България от Открития европейски шампионат по лека атлетика за спортисти с интелектуални увреждания в Швеция

Още три медала спечелиха българските състезатели на открития европейски шампионат по лека атлетика за спортисти с интелектуални увреждания в Упсала (Швеция).

Към шестте отличия от първите два дни Александър Асенов и Радена Ангелова добавиха още по едно злато, едно сребро и един бронз в актива на България.

Асенов, който спечели златото в спринта на 100 метра беше над всички и в надпреварата на 200 метра след като финишира за 29 секунди 52 стотни  Борбената Радена  грабна сребро в тласкането на гюле с резултат от 5 метра 42 сантиметра, както  и бронз в дългият скок с постижение 2 метра 73 сантиметра Талисманът на отбора Боян Вандов се нареди  шести в тласкането на гюле като изпрати уреда на 6 метра 72 сантиметра.

Маратонецът Виктор Караджов зае четиринадесето място в но тежката дисциплина 5000 метра – 21 минути 41 секунди  62 стотни.