27 български кикбоксьори станаха носители на Световна купа в Унгария

Завърши една от най-силните Световни купи по кикбокс за годината. В Будапеща националите ни се представиха повече от успешно спечелвайки 27 златни медала в двете направления ринг и татами. Сребърните отличия за страната ни са общо 21, а бронзовите 40.

Страната ни участва с 136 състезатели, които изиграха  222 срещи и взеха 88 медала.

В тежкото направление на ринг България се представи блестящо, като от общо 25 мача излъчи 11 носители на  Световна купа. Шестима спечелиха сребъро, след като отстъпиха финалните си битки, а осем родни кикбоксьори ще се завърнат с бронзови отличия.

Безспорно най-добро и запомнящо се представяне на ринг направи Али Юзеир, който взе Световната купа в категория до 81 кг, стил К-1, след четири победи, всички постигнати с нокаут.

На татами националите ни спечелиха 15 златни, 14 сребърни и 30 бронзови медала.

Теодор Поповски стана носител на две Световни купи в кат. до 57 кг и до 63 кг в стил пойнт файтинг.

Моника Петкова ще се завърне с 2 Световни купи в стиловете пойнт файтинг и лайт контакт, кат. -50кг.

Капитанът на националите ни Кристина Николова спечели три сребърни отличия в кат до 55 кг. в три различни стила –  пойнт файтинг, лайт контакт и киклайт контакт.

Страната ни зае 5-о място в класирането по медали, където шампиони станаха представителите на домакините от Унгария.

Кампанията на Световните купи за тази година ще завърши през месец септември в Узбекистан.

29-о издание на Световната купа в Будапеща (Унгария) събра в зала „Bоок Hall“  3336 състезатели от 50 държави.

НОСИТЕЛИ НА СВЕТОВНА КУПА НА РИНГ :

1. ЗЛАТО – Али Юзеир – стил K-1 , кат. -81 кг – победа с КО на финала над Матей Сидунов (Чехия). Али Юзеир игра 4 мача в Унгария, които завършиха с нокаути в полза на българина.