Макс Верстапен спечели Гран При на Испания, пореден кръг от сезона във Формула 1

Макс Верстапен спечели състезанието за Голямата награда на Испания, пореден кръг от сезона във Формула 1. Трикратният световен шампион с Ред Бул вече има три победи в Испания

Макс Верстапен удържа Ландо Норис с Макларън, а трети на почетната стълбичка се качи седемкратният първенец на планетата Люис Хамилтън с Мерцедес, за когото това бе първи подиум през кампанията. Това е трета поредна победа за нидерланския пилот на пистата в Барселона, както и общо 61-ва в кариерата. Стартът на състезанието бе изключително вълнуващ, като Джордж Ръсел с Мерцедес изпревари Норис и Верстапен, които потеглиха съответно първи и втори. Норис отиде на трето място, но след това компенсира лошото си начало. Въпреки усилията си, талантливият британец се задоволи само с второ място в Барселона. Тръгналият шеметно Ръсел остана на четвърта позиция, а в топ 10 се наредиха още пилотите на Ферари Шарл Льоклер и Карлос Сайнц, Оскар Пиастри (Макларън), Серхио Перес (Ред Бул) и състезателите на Алпин – Пиер Гасли и Естебан Окон. Нидерландецът води убедително с 69 точки пред втория Норис, който изпревари Льоклер със 148 . Със 116 е четвъртият Сайнц, следван от Перес със 111 точки.