Испания победи Франция и се класира за финал на Евро 2024

Отборът на Испания направи пълен обрат срещу Франция и победи с 2:1 като по този тачин стана първия финалист на Евро 2024. „Ла Фурия“ изоставаше с 0:1 още в 9-ата минута след гол на централния нападател на „петлите“ Рандал Коло Муани с глава, но стигна до успеха още през първата част след точни удари на Ламин Ямал и автогол на Жул Кунде. Франция нанесе своя удар в 9-ата минута, когато Коло Муани засече с глава в мрежата на Унай Симон подаване на Килиан Мбапе. Звездата на „петлите“ бе изпуснат отляво на нападението и направи отлична асистенция пред погледа на Хесус Навас. В 19-ата минута французите направиха контраатака, при която Мбапе направи добър пробив, но ударът му бе блокиран от противников играч. 120 секунди по-късно младата надежда на Испания Ламин Ямал успя да изравни.  Тийнейджърът реализира прекрасно попадение с далечен изстрел, който се отби от дясната греда и спря в мрежата. Само четири минути по-късно испанците поведоха с 2:1. Дани Олмо преодоля Орелиен Чуамени и отправи диагонален удар, а Жул Кунде успя единствено да отклони топката в мрежата. В крайна сметка това беше записано като автогол на защитника на Барселона, но и без неговата намеса топката влизаше във вратата.