Супер Меси се отпуши и поведе Аржентина към нов финал

Отборът на Аржентина победи тима на Канада с 2:0 и се класира за финала на Копа Америка. Головете за световните шампиони отбелязаха Хулиан Алварес (22′) и Лионел Меси (51′). Победата за „албисилесте“ е втора срещу същия съперник на турнира след като двата отбора играха и в груповата фаза, където Меси и компания се наложиха със същия резултат. Аржентинците поеха нещата в свои ръце, като създадоха няколко опасни положения и доминацията им кулминира с попадение в средата на полувремето. Алварес овладя подаване на Родриго де Пол и нападателят излезе очи в очи с вратаря на канадците – Максим Крепьо, който не издържа на напрежението и позволи на противниковия играч да провре топката между краката му. Само шест минути след подновяването на играта падна и дългоочакваният втори гол, който приближи „албисилесте“ към финала. Канадците се пропукаха и всичко завърши с удар на Енцо Фернандес, който се отби в крака на Меси и в крайна сметка топката се озова във вратата, охранявана от Крепьо.