Ботев (Пловдив) се завърна с успех в европейските клубни турнири и взе аванс в сблъсъка с Марибор преди реванша в Словения

Ботев (Пловдив) започна с победа участието си в европейските клубни турнири. Носителят на Купата на България надделя с 2:1 над словенския Марибор като домакин в първа среща от първия квалификационен кръг на турнира Лига Европа. Пред пълните трибуни на стадион „Христо Ботев“ в Пловдив двата тима изиграха интригуващ двубой, в който „канарчетата“ поведоха още в деветата минута чрез Антъни Уджа. Словенският тим изравни в 19-ата чрез Пиус Ширвис след грешка на Матвей Игонен. След това и двата отбора по веднъж уцелиха греда, за да се стигне до 74-ата минута, когато Никола Илиев донесе успеха на Ботев с второ попадение във вратата на Ажбе Юг. Това бе и първи мач за Ботев в Европа на стадион „Христо Ботев“ от близо 29 години.