Ботев (Пловдив) стигна до равенство в реванша с Марибор и продължава напред към втория квалификационен кръг на Лига Европа

Ботев отстрани Марибор след 2:2 в Словения
Снимка: ПФК Ботев (Пловдив)

Носителят на Купата на България Ботев (Пловдив) продължава напред към втория квалификационен кръг на турнира Лига Европа, след като играчите на Душан Керкез стигнаха до равенство 2:2 при гостуването си на Марибор в реванша между двата тима и с общ резултат 4:3 елиминираха словенския тим. „Канарчетата“ се озоваха в ролята на догонващи още в 13-ата минута, когато Ян Репас реализира за Марибор, но през втората част „жълто-черните“ осъществиха пълен обрат с попадения на Кристиан Нвачукву и Антъни Уджа. В 80-ата минута Едгар Буре възстанови равенството за 2:2, но силите на словенците не стигнаха за нещо повече и така „жълто-черните“ продължават в следващата фаза на турнира, където ще срещнат гръцкия гранд Олимпиакос. В първия мач Ботев ще гостува в Атина на 25 юли, а реваншът е седмица по-късно на стадион „Христо Ботев“ в Пловдив.