Лудогорец трябва да нанесе първа загуба за годината на беларуския шампион

Днес от 21:00 часа Лудогорец ще се изправи срещу Динамо (Минск) в първи мач от втория квалификационен кръг на ШЛ. В първия предварителен кръг българският шампион отстрани трудно Динамо (Батуми) след победа с 3:1 в Разград и поражение с 0:1 на реванша. И докато грузинците не изглеждаха в най-добрата си форма предвид четвъртото им място в местното първенство, не така стоят нещата с шампиона на Беларус. В момента Динамо е лидер в местното първенство след 15 изиграни кръга, в които не е допуснал поражение – 10 победи и пет равенства. Що се отнася до изиграните два мача в Европа, то тимът от Минск не се представи кой знае колко убедително срещу арменския Пюник. Първата среща завърши 0:0, а на реванша Динамо изкова успеха и класирането си за втория предварителен кръг на ШЛ с гол от дузпа на Алексей Гаврилович в 90-ата минута. От своя страна Лудогорец, макар и играещ не много убедително, записа две домакински победи от началото на сезона – срещу Динамо Батуми (3:1) и ЦСКА – София (1:0), което би трябвало да вдъхне увереност на 13-кратния роден шампион, че може да се справи и днес срещу беларуското Динамо. На линия за днешния сблъсък са Спас Делев и Квадво Дуа, които не взеха участие в двата мача срещу грузинския шампион. Твърде вероятно е в игра да видим и капитана на отбора Антон Недялков, чиято липса се усеща осезаемо както при играта във фаза “защита”, така и във фаза “атака”. На вратата отново ще е Серджио Падт, който демонстрира добра форма в първите три срещи на “орлите”. Централните бранители Диниш Алмейда и Сонко Сундберг пък получиха почивка срещу ЦСКА – София и не е изключено именно те да започнат днес за сметка на Оливие Вердон и Едвин Куртулуш. Като че ли най-голяма неяснота има при избора на тройката в полузащитата. Якуб Пьотровски не е в най-добрата си форма след завръщането си от Евро 2024, но на този етап няма алтернатива и изглежда бетониран за титулярното си място. Същото се отнася и за Педро Нареси. За третото място се борят Ивайло Чочев и новото попълнение Дерой Дуарте. В атака не се очакват размествания и там ще стартират Бърнард Текпетей, Рик Джонатан и Руан Секо предвид недостатъчната игрова практика на Квадво Дуа.