ЦСКА 1948 взе преднина срещу Будучност в Лигата на конференциите

ЦСКА 1948 победи с 1:0 у дома Будучност в първи мач от втория квалификационен кръг в Лигата на конференциите, който се игра на Националния стадион „Васил Левски“. В края на първата част „червените“ достигнаха до важно попадение. Радослав Кирилов пусна към Симеон Василев и той центрира на главата на Бирсент Карагарен, който откри резултата, след като беше оставен непокрит. Втората част започна с опит за натиск за гостите, които потърсиха изравнителния гол. Момчета на Валентин Илиев удържаха натиска на Будучност, а в 57-ата минута Умарбаев шутира от дистанция, но Милан Миятович отново спаси вратата си. В 67-ата минута удар на Карагарен беше избит пред голлинията. Десет минути след това Радослав Кирилов беше изведен сам срещу Миятович, но стражът за пореден път спаси вратата си от второ попадение. Това е първа победа в полза на „червените“ в евротурнирите. Реваншът между двата отбора ще се проведе през следващата седмица в Черна гора.