Ботев и Локомотив не излъчиха победител в 119-ото издание на дербито на Пловдив

Ботев и Локомотив завършиха наравно 2:2 в 119-ото издание на пловдивското дерби. Двата тима се срещнаха в двубой от втория кръг на Първа лига и предложиха зрелищен сблъсък пред около 15 000 зрители на стадион „Христо Ботев“. в 17-ата минута юношата на „жълто-черните“ Никола Илиев даде преднина на своя тим. Константинос Балоянис центрира отляво към Акере, той свали с гърди към Илиев, който залъга двама противникови играчи и технично преодоля Луков за 1:0. В 56-ата минута Локомотив изравни. Отново Димитър Илиев пусна хитър пас зад защитата на Ботев и изведе Мичи Нтело отляво в наказателното поле, като този път таранът успя да пусне топката под плонжа на Бернат и реализира за 1:1. В 72-ата минута играчите на Душан Керкез отново излязоха напред в резултата. Константинос Балоянис получи отляво в наказателното поле и върна на втора греда към непокрития Укаки, който засече в мрежата на Луков за 2:1. Във втората минута от добавените девет като продължение на мача Локомотив изравни. Мартин Хайдаров шутира коварно от около 25 метра, топката тупна пред Ханс Кристиан Бернат, който не успя да улови и при добавката Жулиен Лами вкара в опразнената врата за 2:2, като по този начин оформи крайния резултат.