Черно море записа втора загуба в рамките на три дни

Черно море допусна второ поредно поражение за само три дни. Вицешампионът от миналия сезон загуби с 1:2 като гост срещу Локомотив София в среща от третия кръг от Първа лига. В четвъртък „зелено-белите“ отпаднаха от Лигата на конференциите след поражение с 1:2 пред собствена публика срещу Апоел Беер Шева. Локомотив поведе в 52-ата минута.

Бруно Франко подаде за Анте Аралица, който със силен изстрел под гредата не остави никакви шансове за Пламен Илиев. В 64-ата минута Станимир Тренчев показа червен картон на Мазир Сула, след нарушение срещу Анастасиос Пицолис. Реферът се консултира с видео асистент арбитрите и отстрани от терена халфа на „моряците“. В последната минута от редовното време влезлият от пейката Светослав Диков направи 2:0 след бърза атака и извеждащо подаване на Красимир Станоев. В седмата минута на продължението Асен Дончев с шут от дистанция реализира почетен гол в полза на варненци. Локомотив София има 4 точки след 3 мача и първия си успех през кампанията. Черно море също е с 4 пункта в 3 срещи.