Ботев (Пловдив) постигна минимален успех над Крумовград на собствената си база в „Коматево“

Отборът на Ботев (Пловдив) записа втора победа от началото на новия сезон в Първа лига, след като „канарчетата“ стигнаха до минимален успех с 1:0 при символичното си гостуване на Крумовград на собствената си база в пловдивския квартал „Коматево“.

Единственото попадение в срещата на Футболен комплекс „Никола Щерев – Старика“ реализира Джеймс Ето‘о в 52-ата минута на мача. Така играчите на Душан Керкез вече имат 7 точки след първите си три двубоя в шампионата и се изравниха със Спартак (Варна) на втората позиция във временното класиране. Крумовград пък регистрира второ поредно поражение и остава с 3 точки в актива си. В следващия кръг Крумовград гостува на Левски, докато в четвъртък Ботев приема босненския Зрински Мостар в първа среща от третия квалификационен кръг на Лигата на конференциите.