Ботев (Враца) победи с 2:0 Септември (София) в среща от 5-ия кръг на Първа лига

Ботев (Враца) победи Септември (София) с 2:0 в среща от 5-ия кръг на Първа лига. За състава на Тодор Янчев това е първи успех от началото на кампанията, докато Септември остава без точка и отбелязан гол .

Снимка: БТА

Ботев Враца започна силно срещата и за Септември бе трудно да организира играта си. В 32-ата минута Мартин Христов от гостите игра с ръка в наказателното поле и главният съдия Валетни Железов след справка с ВАР отсъди наказателен удар. Браян Переа застана зад топката и даде аванс на Ботев Враца от 1:0. Добрите моменти за врачани продължиха, но вратарят на гостите Димитър Шейтанов успя да отрази удари на Даниел Генов и Мартин Смоленски. В третата минута от добавеното време на първото полувреме се стигна до втори гол в актива на Ботев, дело на Мартин Бачев. В заключителните минути Никола Величковски направи добър пробив отдясно и даде пас към Бетранд Фурие, който от непосредствена близост не успя да отбележи почетен гол за Септември. В последните секунди от срещата Страхиня Керкез от гостите направи грубо нарушение, заради което получи директен червен картон. Краен резултат Ботев (Враца) – Септември (София) 2:0 в среща от 5-ия кръг на Първа лига.