Лудогорец се доближи на три точки до лидера Левски след минимален успех при гостуването на Берое

Шампионът Лудогорец записа четвърта поредна победа от началото на сезона. Тимът от Разград постигна минимален успех с 1:0 при гостуването си на Берое в среща от шестия кръг на Първа лига. Единственото попадение в мача реализира Тодор Неделев в 65-ата минута от дузпа, отсъдена за нарушение на Ойер Сареги срещу Спас Делев. През първата част пък Якуб Пьотровски уцели греда, а в самия край на мача същото стори и резервата на Берое Франциско Сагардия, който можеше да донесе точката на своя тим. С успеха „орлите“ продължават безгрешната си серия от началото на новия сезон и са с пълен актив от 12 точки от първите си четири изиграни мача. Те се изкачиха до трета позиция в класирането на 3 точки зад лидера Левски, но са с два мача по-малко в сравнение със „сините“. Лудогорец изпревари именно Берое, който остава на шесто място с 10 точки, колкото имат още четвъртият и петият в подреждането – съответно Ботев (Пловдив) и Черно море.