Димитър Илиев донесе победата на Локомотив Пловдив над Септември в двубой с пет гола в Първа лига

Снимка: БТА

Отборът на Локомотив Пловдив победи Септември с 3:2 като гост на стадион „Локомотив“ в София в двубой от шестия кръг на футболната Първа лига. Пловдивчани постигнаха трети успех от шестте си срещи до момента и събраха 10 точки на четвъртото място във временното класиране, докато Септември остава на дъното в подреждането без победа от началото на сезона и с 0 точки след пет изиграни двубоя. Четири от петте гола паднаха през второто полувреме, като първоначално Септември поведе чрез Виктор Очаи в края на първата част. Мартин Хайдаров изравни за гостите, Мартин Паскалев вкара за 2:1 за Локомотив, Кубрат Йонашчъ отбеляза за Септември за 2:2, връщайки равенството, а победният гол бе дело на Димитър Илиев в 82-ата минута. Софийският тим изигра по-добро първо полувреме, но през вторите 45 минути пловдивчани показаха по-активни действия и създадоха повече положения. Пловдивчани можеха да направят успеха си по-изразителен три минути по-късно, когато Йохан Н’зи стреля, но вратарят на Септември Шейтанов реагира навреме и отрази удара му. В следващия кръг от Първа лига на 31 август Локомотив Пловдив приема Локомотив София, докато Септември ще гостува на Крумовград на 1 септември.