Григор Димитров победи Андрей Рубльов и се класира на четвъртфиналите на Ю Ес Опън

Григор Димитров се класира на четвъртфиналите на откритото първенство по тенис на Съединените щати, след като преодоля физически проблеми и опит за обрат на Андрей Рубльов, побеждавайки руския си съперник с три на два сета

Григор Димитров се класира на четвъртфиналите на Ю ЕС ОПЪН след като отстрани със 6:3, 7:6(3), 1:6, 3:6, 6:3 руснака Андрей Рубльов в среща, която продължи три часа и 40 минути на корта в Ню Йорк. С достигането до четвъртфиналите Григор Димитров си осигури 400 точки за световната ранглиста и 455 хиляди долара от наградния фонд. В първия сет Григор отрази три брейкбола пред опонента и взе частта след 6-3. Във втория сет Рубльов осъществи първия си брейк в мача. Сервирайки за изравняване обаче руснакът се пропука и се стигна до тайбрек, в който той успя да поведе с 3-1 точки, но Димитров от своя страна взе следващите шест точки, а с това и сета. Последва спад в играта на 33-годишния хасковлия, от който Рубльов се възползва максимално в третия и четвъртия сет, които взе убедително.  В решаващата пета част българинът проби в четвъртия гейм и след това спаси две точки за връщане на брейка в седмия, което прекърши окончателно съпротивата на руснака.  На своя втори четвъртфинал в Ню Йорк, най-добрият ни тенисист ще се изправи срещу Франсис Тиафо. Американецът победи Алексей Попирин от Австралия с 3:1 сета. До момента балансът от 4-тте мача между Димитров и Тиафо е 3:1 победи в полза на българина.  Н а четвъртфинал се класира и германеца Александър Зверев, който надигра Брендън Накашима от САЩ с 3:1 сета. Следващият съперник на Зверев ще е американеца Тейлър Фриц. 33-годишният Димитров е най-възрастният останал тенисист в US Open, като вече има 97 победи в “Големия шлем” и общо 450 в кариерата си в турнирите на АТР.