Мустафа Сангаре вкара два гола за победата на Левски срещу ЦСКА 1948

Снимка: sportal.bg

Левски се върна на пътя на победите в Първа лига, след като се наложи убедително над ЦСКА 1948 с 4:2 при гостуването си в Бистрица. В 16-ата минута Евертон центрира от пряк свободен удар, а Сангаре, който беше непокрит, с глава заби мощно топката във вратата на „червените“ – 0:1. В 26-ата минута Алдаир отне топката от „червените“ при изнасянето й и центрира ниско, но Сангаре отново я засече мощно с глава в левия ъгъл на Маринов – 0:2. В 39-ата минута най-добрият за ЦСКА 1948 се промъкна между Алдаир и Фадига в наказателното поле и с техничен удар в далечния ъгъл направи Маркович безпомощен – 1:2. Малко по-късно се откри чудесна възможност пред Майкон от Левски, но ударът му с по-слабия десен крак бе париран от Маринов. В 58-ата минута Евертон Бала от „сините“ проби отляво и центрира остро по земя, а Алекс Колев изпревари Реян Даскалов и с десния крак отблизо засече топката във вратата на Маринов – 1:3. В 77-ата минута резервата на Левски Марин Петков вкара много красив гол в удар от над 25 метра. Той стреля с левия крак в десния ъгъл на вратата на Маринов. До края на мача националът на Венецуела Кристиан Макун направи дебют за Левски в елита, след като се появи на мястото на Евертон Бала. В първата минута на добавеното време „червените“ вкараха още един гол. Майкон се размина с топката, а Марио Илиев с глава изпревари Кристиан Димитров и прати топката в десния ъгъл на Матей Маркович. Левски продължава да бъде еднолично на първо място с 19 точки, като вече е вкарал и впечатляващите 20 гола. В следващия кръг „сините“ ще гостуват на Славия на стадион „Александър Шаламанов“. ЦСКА 1948 е на девето място, но има два мача по-малко в шампионата.