ВСК „Тракиец“ с титлата по плажен волейбол

В курорта Кранево се проведе Държавното военно първенство по плажен волейбол.
Въпреки капризите на времето и проливните дъждове, които съпътстваха надпреварата, състезателите от всички отбори показаха изключителни качества и в крайна сметка се стигна до успешен финал.

При мъжете първенец стана отборът на ВСК „Атлетик“, който се наложи на финала над ВСК „Тракиец“ с 2:0. На трето място се наредиха волейболистите от ВСК „Оптис“, надделели в малкия финал над ВСК „Стрямци 61“.

В състезанието на дамите победител е ВСК „Шумен“, който се наложи в решителния мач за златото над ВМСК „Варна“ с 2:1. Бронзът пък бе за ВВМУ „Н. Й. Вапцаров“ – Варна, победил ВСК „Стрямци 61“ с 2:0.

В комплексното класиране първи е ВСК „Тракиец“, следван от ВСК „Стрямци 61“ и ВМСК „Варна“.
При жените най-полезен състезател бе Петя Стефанова от ВСК „Шумен“, а при мъжете Радостин Денков от ВСК „Атлетик“.