Лудогорец постигна рутинна победа над Ботев Враца в дебюта на старши треньора Игор Йовичевич

Шампионът на България за последните 13 сезона Лудогорец постигна рутинна победа с 2:0 при гостуването си на Ботев Враца в мач от 10-ия кръг на Първа лига. Визитата на „орлите“ бе съвсем символична, тъй като мачът се игра на техния стадион „Хювефарма Арена“ в Разград. На стадион „Христо Ботев“ във Враца в момента се извършва подобряване на тревното покритие, заради което мачът там нямаше как да се проведе. Срещата бе дебют за новия старши треньор на шампионите Игор Йовичевич, който заложи на обичайната за тима схема 4-2-3-1. В 24-тата минута изстрел на Руан Секо с глава бе уловен от вратаря на Ботев Враца Любомир Василев. Стражът обаче нямаше какво да направи в 33-тата минута, когато Пьотровски центрира меко в наказателното поле и Чочев надскочи двама защитници на врачани, за да вкара с глава за 0:1. Шест минути по-късно Лудогорец организира много добра контраатака, при която Георги Русев се измъкна зад защитата на съперника и пусна успореден пас към Рик Джонатан, който влетя с топката във врата за 2:0 в полза на разградчани. Победата върна Лудогорец на върха в класирането с 25 точки, колкото има и вторият Левски. Шампионите обаче имат и мач по-малко. Ботев Враца е на 14-о място със 7 точки.