Какви са предизвикателствата, когато два батальона – 1-ви и 3-ти, от състава на 61-ва Стрямска механизирана бригада, провеждат съвместно ротно-тактическо учение? Има ли тънкости при воденето на отбранителни и настъпателни бойни действия в градска среда през погледа на един командир на отделение – вижте.
За младши сержант Георги Ангелов, както и за целия личен състав от двата батальона от състава на 61-ва Стрямска механизирана бригада, съвместното учение на първо място дава възможност за трупане на опит, както и да се постигне една от целите на учението – сглобяване действията на различните формирования.
Усещането е по-различно, когато имаш да противник реални хора, а не само мишени, но като цяло това не е първото занятие, в което участваме в тоя вид. Мисля, че не би трябвало да е проблем за никой от нас.
Когато градският район е завладян от противника, контраатаката е единственият полезен ход на военнослужещите от двата батальона. Именно тук екипната работа излиза на преден план.
В течение на задачите винаги има изменение, промяна в плановете, но като цяло изпълнихме задачите си. Ползите не само за мен, а и за цялата рота е, че натрупахме опит, успяхме да сглобим взвода, ротата.
Победата в крайна сметка е постигната. Военнослужещите и от двата батальона за пореден път се доказват като отлични професионалисти, готови да посрещнат всякакви предизвикателства в името на общия успех.