Резултати на 10-те мача от третия кръг в Лигата на нациите

Турнира Лига на нациите се завърна в четвъртък вечер с 10 мача от третия кръг. Гърция постигна победа като гост на Англия. В друга среща Ерлинг Холанд отбеляза два гола и направи рекорд при успеха на Норвегия над Словения в турнира

Гърция постигна изключително престижна победа над Англия с 2:1 на стадион Уембли в Лондон и оглави група В2 на турнира на УЕФА Лига на Нациите с пълен актив от 9 точки. Англичаните, които до момента бяха безгрешни, остават на 2-ата позиция с 6 пункта. Вангелис Павлидис беше големият герой за гърците, след като се разписа в началото на второто полувреме, а негов гол в края на мача беше отменен заради засада. Джуд Белингам изравни в 87-ата минута, но отново Павлидис се разписа добавеното време и донесе трите точки за гостите. Още едно попадение за Гърция беше отменено заради засада.

Ерлинг Холанд отново беше големия герой за Норвегия, която победи Словения с 2:0 в група В3. Нападателят на Манчестър Сити Холанд за първи път в кариерата си излезе като капитан на страната си и в 7-ата минута при добавка откри резултата. Това е неговият 33-и гол с националната фланелка. В 62-ата минута той направи 3:0 и с 34-ото си попадение стана голмайстор номер 1 на страната си за всички времена. С двете си попадения той изпревари Йорген Юве, който е регистрирал постижението през 1937-а година. 24-годишният Холанд в момента има 34 попадения в 36 мача за страната.

В друг мач от потока Австрия не остави шансове на Казахстан побеждавайки с 4:0. Норвежците събраха 7 точки, пред Австрия и Словения с по 4 и Казахстан с 1. Италия и Белгия завършиха наравно 2:2 в Рим, а Франция постигна втора победа в група А2 на Лигата на Нациите в същия поток без Килиан Мбапе и дни след отказването от националния отбор на Антоан Гризман. Французите отнесоха Израел с 4:1 на стадион Йожеф Божик Арена в Будапеща. Израелците приемат противниците си на неутрален терен заради сложната политическа ситуация в Близкия изток. Италианците остават на върха със 7 точки, Франция вече има 6. Белгия е с 4 точки, а Израел все още няма нито една спечелена. На 14-и октомври играят Белгия срещу Франция и Италия срещу Израел.

В третото ниво на турнира – група 4 на Лига С тимът на Република Северна Македония взе преднина в битката за върха, след като Армения се задоволи с равенство 2:2 при гостуването на Фарьорските острови. Арменците са на 2-о място с 4 точки, на 3 от лидера от бившата югославска република.

В група D1 Гибралтар надделя над Сан Марино и записа първа победа. Първи успех постигна и Република Ирландия, която стигна до пълен обрат в Хелзинки и се наложи с 2:1 над Финландия. Скандинавците са на дъното без актив.

Израел – Франция 1:4

0:1 Едуардо Камавинга (6), 1:1 Омри Ганделман (24), 1:2 Кристофър Нкунку (28), 1:4 Матео Гендузи (87), 1:4 Брадли Баркола (89)

Италия – Белгия 2:2

1:0 Андреа Камбиасо (1), 2:0 Матео Ретеги (24) 2:1 Максим Де Кайпер (42), 2:2 Леандро Тросар (61)

Лига „B“

Група 2:

Англия – Гърция 1:2

0:1 Евангелис Павлидис (51), 1:1 Джуд Белингам (87), 1:2 Евангелис Павлидис (90+4)

Финландия – Eйре 1:2

1:0 Йоел Похянпало (17), 1:1 Лиъм Скейлс (57), 1:2 Роби Брейди (89)

Група 3:

Австрия – Казахстан 4:0

1:0 Кристоф Баумгартнер (10), 2:0 Филип Линхарт (53), 3:0 Марсел Забитцер (56), 4:0 Матиас Зайдъл (79)

Норвегия – Словения  3:0

1:0 Ерлинг Холанд (7), 2:0 Александър Сьорлот (52), 3:0 Ерлинг Холанд (62)

Лига „C“

Група 4:

Латвия – Северна Македония 0:3

0:1 Яни Атанасов (35), 0:2 Лирим Камили (70), 0:3 Елиф Елмас (90+3)

Фарьорски острови – Армения 2:2

1:0 Ян Юлиан Беняминсен (37), 1:1 Лукас Селарян (44), 2:1 Йоханес Бярталид (85), 2:2 Гор Манвелян (90+3)