ВСК „Ботев“ Плевен и ВСК „Стрямци 61“ Карлово са финалисти в ДВП по футбол за мъже

Отборите на ВСК „Ботев“ Плевен и ВСК „Стрямци 61“ Карлово ще се борят зо шампионската титла на ДВП по футбол за мъже за 2024 година.

Започна финалната фаза на ДВП по футбол за мъже. За нея се класираха четирите отбора победители в квалификационните групи , а именно:

ВСК „Атия 2007“ – Бургас, ВСК „Ботев“ Плевен, ВСК „Стрямци 61“ Карлово и ВСК „Тракиец 2007“ Стара Загора.

Първия полуфинал противопостави отборите на ВСК „Атия“ Бургас и ВСК „Ботев“ Плевен. Победители от него излязоха Плевенчани след изпълнение на дузпи. Резултат беше открит от Красен Каравелов от ВСК „Ботев“ още в 9 минута. При този резултат дойде и почивката . През втората част ВСК „Атия“ възстанови паритета. Точен в 56 минута беше Данаил Павлов. Така се стигна до ролетката на дузпите и след 4:2 точни изстрела за финала се класира отборът на ВСК „Ботев“ Плевен.

Във вторият полуфинал един срещу друг се изправиха отборите на ВСК „Тракиец 2007“Стара Загора и ВСК „Стрямци 61“ Карлово. Победата грабнаха карловци, които се наложиха с класическото 3 : 0 . Резултата откри Георги Цветков в 9 минута. Нови две попадения през второто полувреме узакониха победата на Срямци. В 67 минута Иван Караганчев удвои резултата. Пет минути преди края на редовното време в 85 – тата Петър Тръстеников оформи крайния резултат. Така в Четвъртък в битка за бронзовите медали излизат отборите на ВСК „Атия 2007“ – Бургас и ВСК „Тракиец 2007“ Стара Загора, а за шампионския приз ще се борят тимовете на ВСК „Ботев“ Плевен и ВСК„Стрямци 61“ Карлово.

За ВТК от ДВП по футбол мъже Албена 2024 Добрин Иванов и Борислав Василев.