ВСК „Стрямци 61“ Карлово стана шампион на ДВП по футбол за мъже за 2024 година

Отборът на ВСК „Стрямци 61“ Карлово стана шампион на ДВП по футбол за мъже Албена 2024. Втори се нареди тима на ВСК „Ботев“ Плевен, а трети остана ВСК „Атия“ Бургас. Подробностите от колегите Добрин Иванов и Борислав Василев.

Завърши финалната фаза на ДВП по футбол за мъже за 2024 година. За нея се класираха четирите отбора победители в квалификационните групи , а именно: ВСК „Атия 2007“ – Бургас, ВСК „Ботев“ Плевен, ВСК „Стрямци 61“ Карлово и ВСК „Тракиец 2007“ Стара Загора.

Шампион стана отборът на ВСК „Стрямци 61“ Карлово, който във финала победи ВСК „Ботев“ Плевен с 2 : 0. Резултата в срещата откри Иван Георгиев от дузпа в последната минута на първото полувреме. В 70 минута Иван Караганчев сложи точка на финалния спор след като оформи крайния резултат – 2 : 0 в полза на Стрямци, които заслужено защитиха миналогодишната си титла.

Бронзовите медали на първенството отидоха при ВСК „Атия 2007“ – Бургас, които в малкия финал победиха ВСК „Тракиец 2007“ Стара Загора с 2 : 1. И трите попадения станаха през втората част. Резултата откри Данаил Павлов от Атия в 65 минута. В 71 Михаил Паскалев покачи на 2 : 0. Почетното попадение за заралии отбеляза Петко Тодоров в 85 минута, с което оформи и крайния резултат.

След края на турнира бяха определени и индивидуалните награди както следва :

Най – добър вратар – Георги Христов ВСК „Стрямци 61“Карлово,

Най – добър защитник – Радослав Джантов ВСК „Ботев“ Плевен

Най – добър нападател – Иван Караганчев ВСК „Стрямци 61“ Карлово и

Най – полезен състезател – Михайл Паскалев ВСК „Атия 2007“ Бургас.

Състезанието беше закрито от председателя на организационния комитет на първенството полковник СТАНИСЛАВ МАЛЕШКОВ.

За ВТК от ДВП по футбол за мъже Албена 2024 Добрин Иванов и Борислав Василев.