ВУСК „Васил Левски“ стана комплексен шампион на завършилото в Кранево ДВП по баскетбол 3х3

В кк Кранево се проведе Държавното военно първенство по баскетбол 3х3, което определи и шампионите за 2024 година. Участие в него взеха 17 мъжки и 13 дамски отбора.

При мъжете шампион стана отбора на ВСК „Бенковци“ Долна Митрополия. На финала те се наложиха над отбора на ВУСК „Васил Левски“ с 8 : 5 точки. На трето място се нареди отборът на ВСК „Геоспорт“, който в битката за бронзовите медали победи състава на ВСК „Транс-Логистик“ Бургас с 10 : 8 точки.

При жените шампион стана отбора на ВВМУ „Н. Й. Вапцаров“ Варна. На финала те се наложиха над отбора на ВУСК „Васил Левски“ с 11 : 6 точки. На трето  място се нареди отборът на ВСК „СпортМО“ София, който в битката за бронзовите медали победи състава на ВСК „Оптикс“ София с 9 : 1 точки.

Така в отборното комплексно класиране на първенството шампион стана тимът на ВУСК „Васил Левски“ Велико Търново с 27 точки. Негови подгластици са ВВМУ „Н. Й. Вапцаров“ Варна С 22 точки и ВСК „Бенковци“ Долна Митрополия с 18 точки.

Всички призьори и медалисти бяха наградени от главния ръководител на първенството полковник Илиян Киров.

За ВТК от ДВП по баскетбол 3х3 Кранево 2024 Добрин Иванов и Борислав Василев.