Header

Министерство на отбраната
информационен център

Последвайте ни!

Header
Търсене
Close this search box.

Роботизирани платформи за разузнаване и логистика

[post-views]
Роботизирани платформи за разузнаване и логистика
Favicon_File

Димитър Ставрев

American Rheinmetall Vehicles в партньорство с Textron Systems спечели един от двата договора, възложени по програмата на СВ на САЩ за превозно средство за транспортиране на малко многоцелево оборудване (S-MET). Безпилотното наземно превозно средство (UGV) ще осигури на армията гъвкава и способна платформа, способна ефективно да транспортира провизии и оборудване през пресечен терен, за да поддържа бойни операции.

Компанията ще произведе и достави 8 прототипа на СВ през 2025 г. за тестване, оценка в конкуренция с платформата, доставена от втората избрана компания, преди армията да избере една от двете платформи и да възложи пълномащабно производство.

Rheinmetall има значителен опит в разработването на безпилотни наземни превозни средства на базата на семейството машини Mission Master, които обхващат набор от модулни, автономни платформи, предназначени за различни мисии като разузнаване, наблюдение, борба с дронове и логистична поддръжка. Решението за програмата S-MET използва новаторския напредък в безпилотната технология, реализиран в Mission Master. Целта е да се създаде UGV, способна да отговори на уникалните изисквания на програмата S-MET.

Платформата също така използва много разработени и вече в серийно производство търговски компоненти от инвентара на СВ или търговските ATV решения, което стимулира достъпността и надеждността благодарение на уникална композитна структура и високотехнологичните материали.

Textron Systems предоставя на екипа повече от 3 десетилетия опит в проектирането, производството, внедряването и поддръжката на безпилотни платформи за СВ, ВВС и ВМС. Дъщерното й дружество Howe&Howe има обширни познания в роботиката и системната интеграция. То е разработило доказаните и изпълняващите много мисии наземни роботизирани платформи RIPSAW® M5/M3 за програмата за армейска роботизирана бойна машина (RCV) на САЩ. На база на архитектурата за управление, разработена за нея, превозното средство за S-MET на двете компании осигурява еднаквост. Така операторите използват общ интерфейс както за RCV, така и за S-MET. Този подход намалява цялостното натоварване на обучението и увеличава максимално направените инвестиции.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Telegram

СВЪРЗАНИ НОВИНИ

 

За да получавате всички новини за Българската армия, изтеглете мобилното приложение ARMYMEDIABG от тук

Най-ново

Единична публикация

Избрани