Header

Министерство на отбраната
информационен център

Последвайте ни!

Header
Търсене
Close this search box.

Тръмп ще наложи мита върху европейските стоки „много скоро“

[post-views]
[post-views]
Тръмп ще наложи мита върху европейските стоки "много скоро"

Американският президент Доналд Тръмп снощи увери, че европейските стоки „много скоро“ ще бъдат обложени с мита, подобни на тези, наложени върху вноса на продукти от Канада, Мексико и Китай, предаде Франс прес.

„Те наистина получават предимство пред нас – ние имаме 300 млн. долара дефицит. Те не купуват нашите коли или земеделска продукция, на практика – нищо, но ние всички купуваме милиони коли, огромно количество земеделски продукти“, обясни Тръмп по време на пресконференция. „Нямам срок, но ще е много скоро“, отговори той на въпроса кога ще бъдат наложени митата.

Междувременно американският президент обяви, че днес сутринта ще проведе разговори с канадския премиер Джъстин Трюдо и с мексиканското правителство, след като наложи мита в размер на 25% на стоките от двете страни.

„Ще разговарям с премиера Трюдо утре сутринта, ще говоря и с мексиканското правителство утре сутринта, но не очаквам нещо сериозно. Налагаме митата, защото те ни дължат много пари“, каза снощи Тръмп на пресконференция пред имението му „Мар а Лаго“ във Флорида.

Източник: bta.bg

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Telegram

СВЪРЗАНИ НОВИНИ

 

За да получавате всички новини за Българската армия, изтеглете мобилното приложение ARMYMEDIABG от тук

Най-ново

Единична публикация

Избрани