Header

Министерство на отбраната
информационен център

Последвайте ни!

Header
Търсене
Close this search box.

Общото събрание на ООН потвърди подкрепата си за териториалната цялост на Украйна

[post-views]
[post-views]
Общото събрание на ООН потвърди подкрепата си за териториалната цялост на Украйна

Общото събрание на ООН днес прие резолюция, с която потвърди подкрепата си за Украйна и нейната териториална цялост, предаде Франс прес.

Резолюцията бе приета по повод третата годишнина от руското нахлуване в страната.

Текстът, подготвен от Украйна и нейните европейски съюзници, получи 93 гласа „за“, 18 гласа „против“ и 65 гласа „въздържал се“.

САЩ бяха сред страните, които гласуваха с „против“ тази предложена от Украйна резолюцията.

Конкурентен проект на резолюция, подготвен от САЩ, в който първоначално се призоваваше за бърз край на конфликта, без да се споменава за териториалната цялост на Украйна, беше до голяма променен с няколко предложения, внесени от европейски страни, така че в него да се говори за териториална цялост и са се поиска постигане на справедлив мир, отбелязва Франс прес.

Така промененият текст беше също приет с 93 гласа „за“, но с 8 гласа „против“ и със 73 гласа „въздържал се“. САЩ подкрепиха този документ.

Източник: bta.bg

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Telegram

СВЪРЗАНИ НОВИНИ

 

За да получавате всички новини за Българската армия, изтеглете мобилното приложение ARMYMEDIABG от тук

Най-ново

Единична публикация

Избрани