Header

Министерство на отбраната
информационен център

Последвайте ни!

Header
Търсене
Close this search box.

Президентът на БФ Скокове на батут вече е почетен член на ФИГ

[post-views]
[post-views]
Президентът на БФ Скокове на батут вече е почетен член на ФИГ
Favicon_File

Антоанета Илиева

Президентът на Българската федерация по скокове на батут Стоян Димитров получи специална награда за заслугите си към Международната федерация по гимнастика (ФИГ) и беше избран за почетен член на Световната централа.

Българинът три мандата беше член на Съвета на Международната федерация, а на последния конгрес в Доха на негово място в тази структура влезе олимпийския вицешампион на висилка и президент на БФ Гимнастика Красимир Дунев.

Плакетът и сребърната значка бяха връчени на Димитров по време на церемонията по встъпването в длъжност на новия Технически комитет по скокове на батут към Международната федерация в Лозана и бяха приети от генералния секретар на родната централа Мариела Стойчева, която е член на ръководния орган.

„Това признание е не само за мен. Това признание е и за нашия спорт, защото аз 12 години съм бил член на Съвета на Международната федерация, но и заради това, че нашата федерация, заедно с клубовете и треньорите до сега сме провели 7 световни купи и три световни първенства за мъже и жени.  Не случайно, благодарение на моето участие в Съвета, световното първенство за мъже и жени през 2027 година отново ще бъде в София. Този шампионат е важен, защото е квалификация за олимпийските игри в Лос Анджелис 2028. Предполагам, че заслуга да това има и непрекъснатото подобряване на резултатите на нашите спортисти. Освен това аз вече 50 години се занимавам със спорт и мисля, че това също има значение. Радвам се, че нашия спорт е уважен“, сподели специално за БНР Стоян Димитров и допълни:

Почетен член на Международната федерация по гимнастика от 2021 е трикратната ни световна шампионка по художествена гимнастика и почетен президент на БФХГ, Гимнастичка на 20 век  Мария Гигова, както и проф. Никола Хаджиев – първи вицепрезидент на ФИГ,  член на Изпълкома на  централата, ректор на НСА „Васил Левски“  и президент на БФ Гимнастика.

„Това много ме радва. Пожизнено ще бъда почетен член на Международната федерация по гимнастика. Изпитвам удоволствие. Това е по-голямото признание, отколкото самия медал.  Аз винаги съм чувствал уважението на колегите от ФИГ. Благодаря им за това признание“, допълни още Димитров.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Telegram

СВЪРЗАНИ НОВИНИ

 

За да получавате всички новини за Българската армия, изтеглете мобилното приложение ARMYMEDIABG от тук

Най-ново

Единична публикация

Избрани