Header

Министерство на отбраната
информационен център

Последвайте ни!

Header
Търсене
Close this search box.

Делегации от САЩ и Украйна започнаха преговори в Саудитска Арабия, каза украинският министър на отбраната

[post-views]
[post-views]
Делегации от САЩ и Украйна започнаха преговори в Саудитска Арабия, каза украинският министър на отбраната

Делегации от САЩ и Украйна започнаха днес преговори в Саудитска Арабия, като дневният ред предвижда предложения за защита на енергийните съоръжения и критичната инфраструктура, каза днес украинският министър на отбраната Рустем Умеров, цитиран от Ройтерс.

„Прилагаме директивата на украинския президент за напредък по постигането на справедлив мир и укрепването на сигурността“, написа във „Фейсбук“ ръководителят на украинската делегация Умеров.

Днешните преговори между представители на САЩ и Украйна в Саудитска Арабия ще бъдат последвани от среща между делегации от САЩ и Русия, насрочена за утре. Очаква се разговорите в Рияд да се съсредоточат върху предложението на САЩ за защита на корабоплаването в Черно море чрез прилагане на ограничено морско прекратяване на огъня.

Източник: bta.bg

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Telegram

СВЪРЗАНИ НОВИНИ

 

За да получавате всички новини за Българската армия, изтеглете мобилното приложение ARMYMEDIABG от тук

Най-ново

Единична публикация

Избрани