Header

Министерство на отбраната
информационен център

Последвайте ни!

Header
Търсене
Close this search box.

Обучение на парамедици – 11 нови курсисти започнаха подготовка във ВМА

[post-views]
[post-views]
Обучение на парамедици - 11 нови курсанти започнаха подготовка във ВМА

Нов випуск парамедици започна своето обучение във Военномедицинска академия. Единадесет мъже и жени ще се подготвят за придобиване на трета степен на професионална квалификация.

Дисциплина, себеотдаване, готовност да помогнеш в критична ситуация. Това се изисква от хората решили да се посветят на професията парамедик. Такива са мъжете и жените, които започнаха своето обучение за парамедици във ВМА.

Обучението продължава осем месеца и осигурява придобиване на професионални компетенции за качествено здравно обслужване при неотложни и спешни състояния, изискващи прилагането на животоспасяващи мероприятия и поддържане на основните жизнени функции на пациента по време транспортирането му до лечебно заведение. В началото бъдещите парамедици ще преминат сериозна теоретична медицинска подготовка.

А тези знания ще им бъдат полезни при практическите упражнения в различни клиники, където ще видят на практика как да прилагат наученото на теория.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Telegram

СВЪРЗАНИ НОВИНИ

 

За да получавате всички новини за Българската армия, изтеглете мобилното приложение ARMYMEDIABG от тук

Най-ново

Единична публикация

Избрани