Header

Министерство на отбраната
информационен център

Последвайте ни!

Header
Търсене
Close this search box.

Официални лица на българския спорт откриха турнира по таекуондо „President’s Cup“

[post-views]
[post-views]
Официални лица на българския спорт откриха турнира по таекуондо "President's Cup"

България е домакин на най-големия турнир в света на бойните изкуства – 10-та Световна президентска купа с ранг G3. Състезазанието ще провежда в столичната зала „Асикс Арена“ и се организира от Българска федерация по олимпийско таекуондо.

Десетото издание на международния турнир по таекуондо “President’s Cup” бе открито с церемония в “Асикс Арена” в София. В таекуондо дуелите в столицата ни ще участват 3000 състезатели от цял свят. Турнирът бе официално открит от зам.-председателят на Република България Атанас Зафиров и от президента на Българската федерация по таекуондо Слави Бинев.

На събитието присъстваха и президентът на БФ Бокс Красимир Инински, президентът на БОК Весела Лечева, бившата професионална боксьорка Дейзи Ланг, както и официални лица от Корейското посолство. Медалистката от Игрите в Париж 2024 Кимия Ализаде също уважи церемонията с присъствието си.

В първите два дни от надпреварата се провеждат срещите при юношите и децата, а в неделя в битка за медалите ще се впуснат и състезателите във възрастовите групи за мъже и жени.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Telegram

СВЪРЗАНИ НОВИНИ

 

За да получавате всички новини за Българската армия, изтеглете мобилното приложение ARMYMEDIABG от тук

Най-ново

Единична публикация

Избрани