Ансамбълът на България за девойки спечели бронзов медал на финала в композицията с пет чифта бухалки и така донесе първо отличие за страната ни от Европейското първенство по художествена гимнастика, което се провежда в естонската столица Талин.

Ансамбълът на България за девойки всъстав Рая Божилова, Йоана Мотева, Анания Димитрова, Габриела Трайкова, Ивайла Велковска и Елена Христова получиха оценка от 24.050 точки и се качиха на трето място на почетната стълбичка. Шампион на пет чифта бухалки стана отборът на Украйна с 24.650 точки. Среброто заслужиха състезателките на Израел, водени от олимпийската шампионка от Игрите в Токио Линой Ашрам и от Жулиета Канталупи, която е внучка на легендата в българската художествена гимнастика Жулиета Капталупи. Във финала с пет обръча, където нашите момичета не участваха, след като записаха 11-и резултат в квалификациите, шампион стана ансамбълът на Италия с резултат от 24.100 точки. Втори и трети се наредиха съставите на Полша и Израел. Българките, водени от треньорките Кристина Илиева и Жанина Иванова, останаха без медал в многобоя след като заеха шестата позиция.
Европейски шампионки станаха гимнастичките на Украйна, следвани от Испания със сребърните отличия и Италия, които успяха да се преборят за бронза. Европейското първенство по художествена гимнастика в Талин продължава с изпълненията на обръч и на топка при жените с участието на защитаващата титлата си в многобоя от Будапеща 2024 Стилияна Николова и Ева Брезалиева.