Header

Министерство на отбраната
информационен център

Последвайте ни!

Header
Търсене
Close this search box.

ЕС се стреми да одобри тази седмица нови санкции срещу Русия, съобщи Кая Калас

[post-views]
[post-views]
ЕС се стреми да одобри тази седмица нови санкции срещу Русия, съобщи Кая Калас

ЕС се стреми да одобри до края на седмицата нови санкции срещу Русия, съобщи европейският върховен представител по външната политика и сигурността Кая Калас на пресконференция след днешното извънредно заседание на европейските външни министри в Брюксел.

Ще видим какви компромиси ще се наложат за одобрението на новите санкции, блокирането от страна на Унгария не е нещо ново, коментира тя. Калас уточни, че засега предложението за намаляване до 45 долара на барел на цената на петрола остава в сила.

Всички подкрепяме постигането на прекратяване на огъня в Украйна. Русия усилва ударите. Трябва да имаме силен отговор, каза Калас. Хибридните действия на Русия срещу европейски държави са пряка заплаха за Европа, добави тя.

Иран е заплаха от десетилетия, ЕС отдавна заявява, че Техеран не трябва да развива ядрено оръжие, защото това заплашва международната общност. Сега целта е конфликтът да не се задълбочава, призоваваме за преговори и стъпка назад, никой няма полза от разрастване на войната, допълни върховният представител.

Калас съобщи, че днес министрите са обсъдили възможностите за промени, свързани със споразумението ЕС-Израел заради обстановката в Газа и липсата на достатъчен достъп до хуманитарна помощ. Това е началото, а не краят на дебата, поясни тя.

Източник: bta.bg

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Telegram

СВЪРЗАНИ НОВИНИ

 

За да получавате всички новини за Българската армия, изтеглете мобилното приложение ARMYMEDIABG от тук

Най-ново

Единична публикация

Избрани