Президентът на САЩ Доналд Тръмп предупреди Израел да прибере пилотите си у дома, в опит да спаси споразумението за прекратяване на огъня между Иран и Израел, предаде Асошиейтед прес.
Той също така заяви пред репортери, че и Израел, и Иран са нарушили условията за прекратяване на огъня с нападения след изтичането на крайния срок за прекратяване на военните действия рано днес.
Говорейки, преди да отпътува за срещата на върха на НАТО в Хага, Тръмп изрази разочарование от продължаващите атаки.
„Те (Иран) го нарушиха, но и Израел го наруши“, каза Тръмп и добави, че не е „доволен от Израел”.
В приблизително същото време американският държавен глава написа публикация в „Трут Соушъл“.
„Израел. Не пускайте тези бомби. Ако го направите, това е сериозно нарушение. Върнете пилотите си у дома сега!“, написа той.
На фона на обявеното тази сутрин прекратяване на огъня, чуждестранни граждани започнаха да се евакуират от Израел, пише Ройтерс.
Посолствата на Австралия и Канада полагат усилия за евакуация на гражданите си, като днес австралийци и канадци се събраха пред хотел в Тел Авив – австралийците продължиха с полет за Дубай, а канадците с автобус за Йордания.
Източник: bta.bg