Header

Министерство на отбраната
информационен център

Последвайте ни!

Header
Търсене
Close this search box.

Тръмп пред Рюте в Хага: Операцията ни в Иран беше перфектна

[post-views]
[post-views]
Тръмп пред Рюте в Хага: Операцията ни в Иран беше перфектна

Американският президент Доналд Тръмп говори пред представители на медиите отделно от другите световни лидери, след като бе специално посрещнат днес в конгресния център „Световен форум“ в Хага от генералния секретар на НАТО Марк Рюте. Тръмп нарече операцията на американската армия в Иран, при която бяха поразени ирански ядрени обекти, „перфектна“.

Президентът на САЩ участва в срещата на върха на НАТО, на която се очаква да бъде приета обща декларация за нова цел за разходи за отбрана за страните членки в размер на 5 процента от БВП – дял, за какъвто настоява именно той.

„Благодаря на всички генерали, на всички военнослужещи. Изстреляхме трийсет ракети „Томахок“, участваха и подводници“, посочи Тръмп. Той допълни, че събраните данни от американското разузнаване досега не са достатъчни за категорични изводи, но е сигурно, че „са нанесени сериозни щети“.

Заедно с Тръмп говориха американският държавен секретар Марко Рубио и министърът на отбраната на САЩ Пийт Хегсет. Медийната им изява бе извън така наречения „дорстеп“, през който минаха повечето от световните лидери – в специално обособена зала в „Световния форум“.

Тръмп преспа в двореца „Хойс тен Бос“ – резиденцията на нидерландския крал Вилем-Александър, където снощи бе даден тържествен прием за участниците в срещата на върха на НАТО. Кралят откри заедно с Рюте заседанието днес. Българската делегация се оглавява от премиера Росен Желязков, а в нея влизат министрите на външните работи – Георг Георгиев, и на отбраната – Атанас Запрянов, и началникът на отбраната Емил Ефтимов.

Източник: bta.bg

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Telegram

СВЪРЗАНИ НОВИНИ

 

За да получавате всички новини за Българската армия, изтеглете мобилното приложение ARMYMEDIABG от тук

Най-ново

Единична публикация

Избрани