Реал Мадрид победи Валенсия в първия полуфинал за Суперкупата на Испания

REALМакар и без част от най-големите си звезди, Реал Мадрид победи с 3:1 Валенсия в първия полуфинал от турнира за Суперкупата на Испания. Тони Кроос откри резултата в 16-ата минута, когато изненадващо стреля от директно от корнер и завари неподготвен стража на „прилепите“ Хауме. В 39-ата Иско овладя на гърди и безпроблемно прати топката в мрежата. След почивката се разписа и Лука Модрич (66'), а Даниел Парехо реализира единствения гол за Валенсия от дузпа в добавеното време. Надпреварата от тази година е с нов формат и се провежда в Саудитска Арабия. Валенсия се класира за нея като носител на Купата на Испания, а „белите“ участват благодарение на това, че през миналия сезон завършиха на трето място в Ла Лига. Другите два тима, които ще спорят за отличието, са Барселона и Атлетико Мадрид.