Рома е последният ¼ финалист за Купата на Италия

Inter-Roma4-1000x600Отборът на Рома стана последният 1/4-финалист в турнира за Купата на Италия, след като победи като гост с 2:0 Парма. В герой за римските „вълци“ на „Тардини“ се превърна 23-годишният италиански нападател Лоренцо Пелегрини, който отбеляза и двете попадения през втората част. Той откри резултата в 49-ата минута след двойно подаване с Никола Калинич в наказателното поле, като прати топката в долния десен ъгъл. В 76-ата минута Рома получи право да изпълни дузпа, след като Антонио Барила игра с ръка след центриране на капитана на столичани Алесандро Флоренци. Зад топката отново застана Пелегрини, който не сгреши. Техен съперник в следващата фаза ще бъде шампионът Ювентус. Мачовете са съответно на 21 януари на „Алианц Стейдиъм“ в Торино и на 29 януари на „Олимпико“.