Арсенал – Лестър 1:1

Арсенал победи с 3:0 Лион за едно полувреме

ARSENALАрсенал и Лестър завършиха наравно 1:1 на „Емирейтс“, в мач от 34-ия кръг на английската висша лига.

Топреализаторите Джейми Варди и Пиер-Емерик Обамеянг отбелязаха попаденията в мача.

Габонският нападател на Арсенал Обамеянг откри резултата в 21-ата минута, който се възползва от подаване на Сака и се разписа за 20-и път от началото на сезона в елита.

Попадение на Лестър в 36-ата минута не бе зачетено заради засада на Ихеаначо. Малко по-късно вратарят на „лисиците“ Шмайхел направи ново отлично спасяване, след като Белерин сложи топката на главата на Лаказет.

В 84-ата минута „лисиците” изравниха чрез звездата си Джейми Варди, който получи подаване на резервата Демарай Грей. Така те успяха да спечелят в крайна сметка и точка.

Варди остана лидер при голмайсторите в първенството, с актив от 22 гола. Обемеянг е втори с 20 попадения.

„Артилеристите“ играха с човек по-малко в последната част, след като влезлият като резерва Еди Нкетиа получи червен картон.

В другите срещи : Кристъл Палас загуби с2:3 от Челси , а Уотфорд победи Норич с 2:1.

В класирането води осигурилият си титлата Ливърпул с 89 точки, пред Манчестър Сити 66 и Челси с 60.