Лестър Сити – Бърнли 4 : 2

Лестър Сити – Бърнли   4 : 2

lester-sevilqЛестър Сити победи гостуващия Бърнли с 4:2 в мач от втория кръг на английското футболно първенство. С успеха възпитаниците на Брендън Роджърс оглавиха класирането на Висшата лига с пълен актив от 6 точки и най-добра голова разлика. Двубоят беше доста оспорван и с голям брой положения и пред двете врати. Крис Ууд изведе гостите напред в десетата минута, но десет минути по-късно Харви Барнс изравни с удар от пеналта след асистенция на Тимоти Кастан. Малко след почивката домакините стигнаха до обрат. Кастан центрира остро от дясно, топката се отклони от крака на Ерик Питерс и влетя в собствената му врата. След час игра Джеймс Джъстин с първия си гол за Лестър в шампионата направи 3:1, но Джими Дън намали на 2:3 в 73-ата минута. Денис Прает реализира за 4:2 с хубав удар от дистанция, а малко преди края Ууд нацели страничната греда на вратата на Лестър.