Ювентус – Болоня   2 : 0

Милан – Ювентус   1 : 3

juventus_milanШампионът на Италия Ювентус победи с 2:0 Болоня в ранния неделен мач от 19-ия кръг на Серия „А“. Артур вкара първия гол в 15-ата минута след рикошет в тялото на Джерди Шутен от Болоня, а в 71-ата минута точен за 2:0 бе Уестън Маккени с глава след центриране от корнер. Така „бианконерите“ не пропуснаха открилия се пред тях златен шанс шанс да се доближат до лидерите в класирането Милан и Интер, които в събота загубиха точки в борбата за Скудетото. Старата госпожа се изкачи от шесто на пето място в класирането с 36 точки и вече е на 7 точки от върха, като е с мач по-малко от всичките четири тима, които към днешна дата са пред „бианконерите“. Торинци грабнаха Суперкупата на Италия преди броени дни и с днешния успех изпращат една много успешна седмица, след като миналата приключи за тях с поражение в дербито с Интер. Болоня пък засега остава на 13-о място с 20 точки.