Байерн – Шалке   4 : 0

Байерн Мюнхен победи Фрайбург с 5:0 в мач от 10-ия кръг на Бундеслигата

bairen_M- shalkeБайерн Мюнхен се наложи с категоричното 4:0 като гост срещу Шалке в двубой от 18-ия кръг в шампионата на Германия. Томас Мюлер даде аванс в полза на шампионите в 33-ата минута с удар отблизо след подаване на Йозуа Кимих. Седем минути след почивката Матия Настасич пропусна да изравни, а логичното се случи в 54-ата минута, когато Роберт Левандовски реализира второто попадение във вратата на домакините с удар от наказателното поле. В 73-ата минута Алесандро Шопф също пропусна да се разпише за отбора от Гелзенкирхен, а Йозуа Кимих и Дейвид Алаба оформиха разгрома в полза на „червените“ в последните секунди от редовното време на двубоя. Байерн има актив от 42 точки на първо място в класирането след три последоватени победи през януари 2021 година, докато изправеният пред фалит отбор на Шалке е на 18-та позиция със само седем спечелени точки. По-късно тази вечер Хофенхайм приема състава на Кьолн, който се бори за оцеляването си в елита на Германия.