Владимир Илиев 17-ти на европейското по биатлон. Пропуска двата старта в Полша заради контузия

Владимир Илиев спечели златото в спринта на Държавното първенство по летен биатлон

skior-biatlonВладимир Илиев завърши на 17-о място в индивидуалната дисциплина 20 км на европейското първенство по биатлон, което се провежда в полския град Душники Здруй.

В тази дисциплина европейски шампион от Минск 2019 е друг българин – Красимир Анев.

Илиев допусна три грешки в четирите стрелби и остана на 3 мин. 21 сек. след победителя.

Българинът беше лидер след втората стрелба без нито една грешка, но на третата сгреши два пъти, а на четвъртата пропусна още една мишена и отиде по-назад в класирането.

Вторият ни представител Владимир Оряшков, се нареди 82-и.

Европейски шампион стана Андрей Расторгуев от Латвия. Втори и трети са представителите на Норвегия Ерленд Бьонтегаард и Ендре Стрьомсхайм.

В състезанието участваха 142 биатлонисти.

В петък еврошампионатът в Полша продължава със спринтовете за жени и мъже. В събота са преследванията, а в неделя смесените щафети. Заради здравните мерки България участва само с трима състезатели на първенството.